هدف این راهنما فراهم آوردن هر آن چیزی است کاربران تازه وارد برای شروع با لینوکس اوپن سوزی به عنوان یک سیستم عامل با کاربری خانگی و یا میزکار دفاتر کوچک به آن نیاز دارد، به سرعت و به راحتی.

خواندن این راهنما  شما را از صرف زمان زیادی در اجرا نجات می دهد.  پیوست های انتهای این راهنما به طور خاص برای کاربران علاقمند ذکر شده است.

نکته:  این راهنما به پروژه اوپن سوزی وابسته است و نه  سوزه لینوکس و نه گروه اتچمیت.


۱.۱. درباره اوپن سوزی


اوپن سوزی یک سیستم عامل کامپیوتری بر پایه گنو و لینوکس است. اوپن سوزی آزاد/ منبع باز و رایگان به عنوان جایگزینی برای ویندوز شرکت مایکروسافت با فواید بسیار است.  اوپن سوزی برای لپ تاب ها، رایانه رومیزی ها، نوت بوک ها، سرورها و سیستم های مدیا سنتر در خانه  و یا دفاتر کوچک مناسب است.

اوپن سوزی  در میان برجسته ترین توزیع های گنو/لینوکس قرار دارد و آن همچنین یکی از قدیمیترین توزیع هاست. نسخه جدید  اوپن سوزی هر ۸ ماه یکبار منتشر می شود و بسیاری از زبان ها را پشتیبانی می کند – هر نسخه به همراه بروزرسانی های امنیتی برای یک دوره ۱۸ ماهه پشتیبانی می شود.اوپن سوزی آزادانه و شفاف توسط انجمنی از داوطلبان که به همراه کارمندان سوزه کار می کنند توسعه داده می شود و  قالب آن اساس محصول تجاری سوزه لینوکس نسخه رومیزی و سوزه لینوکس نسخه کارگزار می باشد.


بازگشت به صفحه راهنمای غیر رسمی اوپن سوزی

قسمت دوم: مهاجرت به گنو/لینوکس